|
Autor: IS/SBplus

Kvalifikacije za 1. HMNL

Šibenčani se vratili iz debelog minusa i pobijedili

Slavonski Brod : Šibenčani se vratili iz debelog minusa i pobijediliDino Bundavica i njegovi suigrači nisu uspjeli u kvalifikacije startati s domaćom pobjedom.(Foto: IS/SBplus)

U 1. kolu kvalifikacija za popunu 1. Hrvatske malonogometne lige, u sportskoj dvorani Brod Šibenčani su uspjeli stići vodstvo Brođana od 4:0 i na kraju zabilježiti važnu pobjedu.

Malonogometaši Broda 035 odigrali su prvo kolo kvalifikacija za popunu 1. Hrvatske malonogometne lige u kojima osim njih još igraju: Šibenik 1983, Futsal Pula i Uspinjača Gimka (Zagreb). Igrat će svako sa svakim kod kuće i u gostima, dakle u šest kola, a dvojica najboljih će ući u Prvu ligu. U 2. kolu Brođani će slijedećeg vikenda gostovati u Zagrebu kod Uspinjače Gimka.

Delegat: Franjo Jelčić

STRIJELCI: 1:0 Ruhek (3′), 2:0 Đurković (4′), 3:0 Đurković (5′), 4:0 Bundavica (7′), 4:1 Palavra (8′), 4:2 Škugor (8′), 4:3 Knežević (23′), 4:4 Žumberac (24′), 4:5 Knežević (26′), 4:6 Protega (30′), 5:6 Gačić (35′), 5:7 Protega (38′), 6:7 Soldo (38′)

BROD 035:   Kovačević,  Bundavica,  Đurković , Gačić,  Petrović, Cindrić,  Ruhek, Soldo,  Ivanagić,  Nikolić,  Konrad,  Družić. Trener: Ivica Ćorluka.

ŠIBENIK 1983:   Jarmanović,   Milišić,   Knez,  Knežić,   Šućur,   Žumberac,  Škugor,  Knežević,  Kosor,  Palavra, Jurković,  Milanović  Protega. Trener: Andrija Bakula

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Brod 035  7 (4+3), Šibenik 1983  8 (5+3)

ŽUTI KARTONI: Ruhek (2′), Ivanagić (24′) – BROD 035
Palavra (25′), Protega (28′) – ŠIBENIK 1983

CRVENI KARTON: Ivica Ćorluka – trener (12′) – BROD 035

IGRAČ UTAKMICE: Alen Protega (ŠIBENIK 1983)

Uraganski početak domaćih donio im je za samo 7 minuta uvjerljivo vodstvo od 4:0. Prvi pogodak na utakmici vidjeli smo već u 3. minuti, kada nakon lijepog prodora Gačića Ruhek   dovodi domaćine u vodstvo. Minutu kasnije  Đurković  je izašao oči u oči s Jarmanovićem. Njegov prvi pokušaj zaustavila je vratnica, no lopta mu se odbija ravno u noge, što ne propušta i podiže na 2:0. Minutu kasnije uz pomoć gostujućeg vratara Đurković je ponovo strijelac, a kada je u 7. minuti  Bundavica u kontri prošao sam i savladao Jarmanovića za gotovo nestvarnih 4:0, pobjeda domaćih je već tada bila na vidiku. No gosti se ne predaju i već u 8. minuti s dva gola smanjuju na 2:4 Najprije je Kosor asistirao Palavri, a potom se Škugor upisao u strijelce.

Slično kao i prvo, i drugo poluvrijeme počelo je golovima. Kosor je u 23. minuti s desne strane ubacio,  a Knežević zabio za 3:4. Već u 24. minuti Šibenik  dolazi do izjednačenja. Žumberac je s lijeve strane ušao u sredinu i iz daljine zabio za 4:4. Šibenčani su u 26. minuti došli do potpunog rezultatskog preokreta. Šućur je pucao, Kovačević odbio, a Knežević zabio za vodstvo gostiju. Četiri minute kasnije Protega je povisio vodstvo Šibenčana na 4:6.    Nakon toga Brod 035 kreće u igru bez vratara. Gačićem udobiva ulogu vratara-igrača i u 35. minuti upravo on Brođanima donosi tračak nade, smanjivši na samo -1. Rizična igra bez klasičnog vratara osvetila se Brođanima u 38. minuti kada su izgubili jednu loptu u dijelu terena koji pripada gostima, a Protega ju je bez većih problema iz daljine pospremio u praznu mrežu domaćih za 5:7. Minutu kasnije domaćini su preko Solde smanjili na 6:7, ali više nisu mogli. Šibenik je na kraju zasluženo slavio, a Brođanima ostaje nada da će na nekom od gostovanja nadoknaditi kod kuće izgubljeno.

Broj komentara: 1

Komentirati članak možete samo ako ste prijavljeni!

RegistracijaPrijava
dara

dara

Komentirano: 20.4.2021. | 12:33

1

Ponovno je grad po tko zna koji puta osramotio Corluka svojim primitivnim ponasanjem.Taj bolesnik koji svakodnevno farba kosu ne zivi za mali nogomet nego od malog nogometa.Nema dana radnoga staza.Steta tih nasih malonogometasa,krasnih momaka koji moraju trpjeti tog primitivca.Iskreno se nadam da ce u doglednoj buducnosti malonogometni klub dobiti valjanu upravu i pravog trenera.Kao sto Marsonija nema upravu nego o svemu odlucuje Galovic,jos i gora je situacija u malonogometnom klubu.O dobivenom i potrosenom novcu malo tko zna.Sve je u rukama Corluke sto je nedopustivo.

Komentari članaka objavljuju se u realnom vremenu. SBplus.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani.

Ostali članci u rubrici
SBplus.hr, Slavonski Brod : Sloga se spasila, Slavonac visi, porazi Marse i Oriolika

3. Hrvatska nogometna liga-istok

Sloga se spasila, Slavonac visi, porazi Marse i Oriolika

13.6.2021. | 11:30
SBplus.hr, Slavonski Brod : Omladinac rekordnu sezonu okončao gostujućom peticom

7.6.2021. | 14:55
SBplus.hr, Slavonski Brod : Pobjeda Oriolika, neodlučno Slavonca i Sloge, poraz Marse

31.5.2021. | 10:49
SBplus.hr, Slavonski Brod : Pobjeda Sloge, neodlučno Oriolika i Marse, poraz Slavonca