|
Autor: IS/SBplus

3. Hrvatska nogometna liga-istok

Pobjede Marse u Jurjevcu i Slavonca u Bukovlju

Slavonski Brod : Pobjede Marse u Jurjevcu i Slavonca u Bukovlju Nogometaši Marsonije nakon velike pobjede u Jurjevcu.(Foto: Facebook)

U 32. kolu prvenstva 3. Hrvatske nogometne lige-istok, Marsonia je u Jurjevcu pobijedila Zrinski i skinula ga s vodećeg mjesta na tablici.

SLAVONSKI BROD - U 32. kolu prvenstva 3. Hrvatske nogometne lige-istok, Marsonia je u Jurjevcu pobijedila Zrinski i skinula ga s vodećeg mjesta na tablici. Slavonac je u Bukovlju, u županijskom derbiju pobijedio Slogu iz N. Gradiške i dva kola prije kraja zadržao izglede da ostane u ovom stupnju natjecanja. Oriolik je poražen u Županji, a Omladinac igra u nedjelju u Kutjevu.

Marsonia je s pobjedom nad Zrinskim (3:1), dva kola prije kraja prvenstva i teoretski osigurala 4. mjesto na tablici. Bila je to možda i najbolja utakmica Brođana u ovom prvenstvu. Mahmutović je sa svoja dva gola (15. i 37.) doveo bijelo-crne u sigurno vodstvo i usmjerio utakmicu ka pobjedi svoje momčadi. Dos Santos je u 66. minuti smanjio za Zrinski, a u 70. minuti Brođani ostaju bez kapetana Balentovića, jer je zaradio i drugi žuti karton na utakmici. Ipak i s igračem manje momci trenera Špehara nisu gubili glavu, uspješno su se obranili i još k tome preko Marića u 86. minuti podigli na konačnih 1:3.

U županijskom derbiju odigranom u Bukovlju, gledatelji su vidjeli pravu golijadu. Novogradiščani su u 30. minuti preko T. Marjanovića poveli, ali je samo pet minuta poslije iz penala poravnao Mišić. Do kraja prvog poluvremena  Slavonac je preko Letice (45.) potpuno preokrenuo rezultat u svoju korist. Kada je Bačić početkom drugog poluvremena (47.) povisio na 3:1, izgledalo je kao da je rješen pobjednik. No, gosti su s dva gola Tomića (53. i 72.) uspjeli poravnati rezultat, ali tada se raspucao Bačić. Golovima u 74. i 86. minuti on je donio svojoj momčadi možda i dragocjenu pobjedu. Naime, Slavonac je ostao u igri da u posljednja dva kola učini nemoguće i ostane u ligi.

Oriolik je u Županji, golom Marušića poveo u 10. minuti. Domaći Graničar ipak je uspio preko Kovačevića (28.) i Pastuovića (60. i 70.) preokrenuti rezultat i na kraju zabilježiti sigurnu pobjedu (3:1).

Omladinac iz G.Vrbe, svoju utakmicu 32. kola igra u nedjelju u Kutjevu.