|
Autor: IS/SBplus

3. Hrvatska nogometna liga-istok

Omladinac u Vukovaru dvaput vodio pa na kraju osvojio bod

Slavonski Brod : Omladinac u Vukovaru dvaput vodio pa na kraju osvojio bodSlavonac (crveni) i Đakovo Croatia igrali su u gotovo nemogućim uvjetima.(Foto: IS/SBplus)

Nakon odigranog nepotpunog 14. kola 3. HNL-istok, Vukovar '91., Belišće i Zrinski su na vrhu poravnati u bodovima, s tim da Vukovarci svoju utakmicu u Ivankovu igraju u nedjelju. Od naših, Omladinac i Oriolik su u gostima odigrali neodlučno, a Slavonac i Sloga su doživjeli nove poraze.

SLAVONSKI BROD - U nepotpunom 14. kolu 3. Hrvatske nogometne lige-istok, Oriolik i Omladinac su na gostujućim travnjacima osvojili po bod, a Slavonac je po teškom, vodom natopljenom travnjaku poražen od Đakovo Croatije. Sloga je na vrućem terenu u Jurjevcu poražena od Zrinskog. Marsonia nije igrala u Županji zbog korone u svojim redovima.

Slavonac je unatoč teškom terenu u Bukovlju i vodstvu u prvom poluvremenu, na kraju poražen od Đakovo Croatije (1:2). Padrić je u 37. minuti zabio za 1:0, gosti su poravnali preko Tomića u 48., a gol za pobjedu postigao je Grgačević u 68. iz kaznenog udarca. Prethodno je Duspara igrao rukom u svom kaznenom prostoru. U završnici utakmice Slavonac je pritisnuo i imao nekoliko šansi za poravnanje, ali u tome nije uspio. Najveću u 87. minuti, kada je Padrić odlično šutirao, vratar Stajković izbio loptu, a netko od obrambenih igrača gostiju, igrao rukom u svom kaznenom prostoru. No, sudac Sabljić nije se oglasio.

Omladinac je u Vukovaru odigrao odličnu utakmicu sa Slogom Vuteks, dvaput vodio, ali se na kraju morao pomiriti s osvojenim bodom (3:3). Bačić je u 13. minuti Omladinac doveo u vodstvo, a kada je Barišić u 48. iz penala povisio na 2:0, na pomolu je bila njihova pobjeda. No, tako nisu mislili Vukovarci, koji su u svega tri minute uspjeli sustići njihovo vodstvo. Strijelci su bili Kosić u 49. i Bratić u 52. minuti iz penala. Omladinac je ponovo u vodstvo doveo Jurević u 71. a poravnao je Dubravac u 90. minuti.

Zanimljivo je bilo u Našicama, gdje su NAŠK i Oriolik odigrali neodlučno (1:1). Interesantno je da je oba gola postigao igrač Oriolika Marušić. Najprije je u 58. zatresao svoju mrežu i doveo Našičane u vodstvo, a uspio se iskupiti doslovce u zadnjim sekundama utakmice. Poravnao je omjer u četvrtoj minuti sudačke nadoknade vremena.

U burnoj utakmici u Jurjevcu, Sloga je poražena od Zrinskog (0:2). Oba zgoditka za Jurjevčane postigao je Kovačević (35. i 56. minuta). Sloga je utakmicu završila s dva isključena igrača. Petrović je crveni karton dobio u 52., a Blazina u 53. minuti.

Marsonia zbog loše epidemiološke situacije u svojim redovima nije putovala u Županju kod Graničara. Naime, ova je utakmica odgođena zbog trojice igrača bijelo-crnih pozitivnih na koronavirus i čak sedmorice koji su u samoizolaciji.

Broj komentara: 0

Komentirati članak možete samo ako ste prijavljeni!

RegistracijaPrijava

Komentari članaka objavljuju se u realnom vremenu. SBplus.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani.

Ostali članci u rubrici
SBplus.hr, Slavonski Brod : Špehar se vratio na trenersko kormilo

NK Marsonia Slavonski Brod

Špehar se vratio na trenersko kormilo

12.1.2022. | 0:30
SBplus.hr, Slavonski Brod : Donosimo analizu jesenskog učinka nogometnih trećeligaša

4.12.2021. | 17:30
SBplus.hr, Slavonski Brod : 'Tko to može pratiti, bit će u Marsi, a tko ne - mora otići'

U Županji imperativ pobjede

'Tko to može pratiti, bit će u Marsi, a tko ne - mora otići'

3.12.2021. | 11:00
SBplus.hr, Slavonski Brod : Omladinac se od polusezone oprostio uvjerljivom pobjedom

17.11.2021. | 11:30
SBplus.hr, Slavonski Brod : Zvonimir doživio domaći poraz i izgubio jesenski naslov

7.11.2021. | 19:15
SBplus.hr, Slavonski Brod : Svačić kolo prije kraja osigurao naslov jesenskog prvaka