|
Autor: IS/SBplus

3. Hrvatska nogometna liga-istok

Marsonia, Oriolik i Sloga ostvarili pobjede

Slavonski Brod : Marsonia, Oriolik i Sloga ostvarili pobjedeDetalj iz današnje utakmice Marsonije (bijeli) i Belišća.(Foto: IS/SBplus)

Peto kolo 3. HNL-istok donijelo je pobjede Marsoniji u derbiju kola, Orioliku u županijskom derbiju i Slogi nad Požežanima, a Slavonac je na gostovanju u Kutjevu doživio pravi potop.

SLAVONSKI BROD - U 5. kolu 3. Hrvatske nogometne lige-istok, Marsonia, Oriolik i Sloga su zabilježili domaće pobjede, a Slavonac je na gostovanju u Kutjevu doživio uvjerljiv poraz.

Marsonia je nastavila niz domaćih pobjeda bez primljenog gola. Ovoga puta savladan je aktuelni prvak Belišće s minimalnih 1:0. Premda su cijelim tijekom utakmice imali terensku premoć i stvarali šanse, pobjednički gol zabili su doslovce u posljednjim trenucima. Igrala se 89. minuta, kada je loptu majstorski u mrežu gostiju zakucao mladi Križanović. Akcija je potekla od Bundavice, koji je s desna loptu proslijedio na lijevo gdje ju je primio Olić i idealno poslužio već spomenutog strijelca. Naglasimo da je mladi Križanović debitirao u dresu Marse, nakon šro su se Cibalia i Brođani dogovorili o posudbi istog do kraja ove polusezone.

Oriolik je u Oriovcu igrao županijski derbi s Omladincem iz Gornje Vrbe. Crvene je u vodstvo doveo Morber u 63. minuti, četiri minute kasnije za Vrbu je poravnao Akšamović. Prvu prvenstvenu pobjedu za Oriovčane je osigurao Jurić u 83. minuti i na taj način postavio konačnih 2:1.

Sloga je u Novoj Gradišci pobijedila Slavoniju rezultatom 3:1. Prvi gol za vodstvo zabio je Tomić u 26., a za Požežane je poravnao M.Peharda u 50. minuti iz jedanaesterca. Do kraja su pobjedu Slogi svojim golovima osigurali T.Marjanović (61.) i M.Marjanović (71.).

Slavonac iz Bukovlja je u Kutjevu doživio visoki poraz (1:5). Kutjevčani su golovima Stojanca (17. i 51.), te Karačića (21.) i Majetića (36.) poveli s 4:0. Tada je na 1:4 smanjio jedini strijelac za Bukovljane, Duspara u 79., a točku na i uvjerljive pobjede Kutjeva stavio je Budimir u 84. minuti.

Šesto kolo na rasporedu je već u srijedu. Marsonia gostuje u Velikoj gdje igra sa Slavonijom, Oriolik u Belišću, a Sloga u Đakovu. Kod kuće igraju Slavonac (s Dardom) i Omladinac (s vodećim Vukovarom'91).

U prilogu možete pogledati tablicu nakon pet prvih kola.

Tablica 3. HNL-istok

PDF Dokument(.pdf)

351 kb

Broj komentara: 0

Komentirati članak možete samo ako ste prijavljeni!

RegistracijaPrijava

Komentari članaka objavljuju se u realnom vremenu. SBplus.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani.

10.10.2021. | 23:00
SBplus.hr, Slavonski Brod : Pobjeda Oriolika, porazi Marse, Omladinca i Slavonca

4.10.2021. | 8:00
SBplus.hr, Slavonski Brod : Pobjede Oriolika i Sloge, neodlučno Marse, poraz Slavonca

26.9.2021. | 20:35
SBplus.hr, Slavonski Brod : Prva gostujuća pobjeda Marse, Slavoncu županijski derbi