2773
Prikaza
0
Komentara
SLAVONSKI BROD - Bogat program Dječjih svečanosti „U svijetu bajki Ivane Brlić-Mažuranić" nastavljen je i tijekom današnjeg dana. U organizaciji Ogranaka Matice hrvatske Slavonski Brod i Gradske knjižnice tako su dodijeljene nagrade za najbolje literarne radove učenika osnovnih škola Republike Hrvatske pod nazivom „Jaša Dalmatin".
Za literarne radove nagrađeni su:
1. Paola Isabel Glumpak, OŠ "Petar Zrinski", Čakovec, mentorica: Marijeta Stevanović
2. Ivan Stašina, 8.a, OŠ "Đuro Pilar", Slavonski Brod, mentorica: Tamara Rakić
3. Lucija Malčić, 7.r., IV. osnovna škola Bjelovar, Bjelovar, mentorica: Slobodanka Martan
4. Dar, učenica Tara Šimunić, OŠ "Rikard Katalinić Jeretov", Opatija, mentorica: Milana Međimorec
Pohvaljeni su:
1. Stela Šabanović, OŠ Vežica, Rijeka
2. Borna Štiglec, OŠ "Franje Krežme", mentorica Ivana Rašić
3. Ivana Čarapović i Domagoj Dujić, V.a, OŠ "Ivana Brlić-Mažuranić", Slavonski Brod, mentorica: Sivija
Grgurić,
4. skupni rad, OŠ Josipa Kozarca, Slatina, mentor: Denis Ostrošić
5. Fabijan Vođinac, OŠ "Josip Kozarac", Slavonski Šamac, mentor: Josip Galović,
U Galeriji umjetnina Grada Slavonskog Broda otvorena je i izložba najboljih likovnih radova učenika odabranih osnovnih škola Republike Hrvatske. Tema izložbe je „Kako je gorušica Janica dospjela u školu", a tom prilikom također su nagrađeni najuspješniji učenici.
Za likovne radove nagrađeni su:
1. Laura Ratković, 5. A OŠ "Braća Radić", Koprivnica, mentor: Sanja Pakasin, mag.art
2. Paula Sophie Pandol, 4. B, OŠ Hvar, Hvar, mentor: Katica Borak, nast.
3. Franka Bohnert, 6. A, OŠ Manuš, Split, mentor: Ana Pletikosić,prof.
4. Noa Zoimat, 4. A, OŠ "Grof Janko Drašković", Zagreb, mentor: Ružica Tretinjak, nast.
5. Marko Perić, 7. B, OŠ Višnjevac, Višnjevac, mentor: Silvija Vukašinović, mag.prim.educ.
6. Lucija Skokić, 6. B, OŠ "LJudevit Gaj", Nova Gradiška, mentor: Štefanija Jugović, nast.
7. Sanja Đaković, 8. E, OŠ "Bogoslav Šulek", Slavonski Brod, PŠ Vranovci, mentor: Lucija Lebić, mag.educ.art
8. Tamara Šoštarić, 5. r., OŠ "Dr. Stjepan Ilijašević", Oriovac, mentor: Alena Martinović Mileusnić, dipl.uč.
9. Kristijana Majić, 5. D, OŠ "Vladimir Nazor", Slavonski Brod, mentor: Snježana Vidaković, prof.
10. Elena Grgić, 5. A, OŠ "Ivana Brlić Mažuranić", Slavonski Brod, mentor: Ivana Krešić, dipl.graf.dizajn.
11. Rebeka Suhocki, 4. A, OŠ "Đuro Pilar", Slavonski Brod, mentor: Svjetlana Bajan, nast.
12. Dora Rosandić, 8. B, OŠ "Dragutin Tadijanović", Slavonski Brod, mentor: Snježana Bošnjak, mag.art.
13. Nina Jazbec, 3. B, OŠ "Antun Nemčić Gostovinski", Koprivnica, mentor: Sanja Brkić, nast.
14. Niko Matas, 3. C, OŠ "Ivana Brlić Mažuranić", Prigorje Brdovečko, PŠ Laduč, mentor: Kristina Posarić, nast.
15. Klara Ivić, 6. A, OŠ "Matko Laginj", Zagreb, mentor: Zoran Kakša, prof.
16. Mia Rukavina, 4. D, OŠ "Bogoslav Šulek", Slavonski Brod, mentor: Jasna Grubišić, mag.prim.obraz.
17. Martin Štefanac, 6. r., OŠ Barilović, Barilović, mentor: Nevenka Mikulić, dipl. uč.
18. Lea Dabić, 3. B, OŠ "Eugen Kvaternik", Velika Gorica, mentor: Božica Horvačić, nast
Na otvorenju izložbe i dodijeli nagrada prisustvovao je i zamjenik gradonačelnika Hrvoje Andrić koji je u ime Gradske uprave Grada Slavonskog Broda pozdravio sve prisutne.
Osim na dodjeli nagrada tijekom cijelog prijepodneva veselo i živo bilo je i na slvaonskobrodskom Korzu gdje su brojni mališani uživali u igri i zabavi, kako s likovima iz Ivaninih bajki, tako i sa onim modernijima poput veselog klauna na štulama i umilnih vila. Zahvaljujući lijepom vremenu prošetali su Korzom, uz kej i naravno počastili se sladoledom.